Dary našich oveček a mohérových koziček - vlna, mohér a kůže, jsou staletími prověřené suroviny, které mají nepřeberné množství využití.

Při zpracování a barvení používáme tradiční přírodní postupy a přírodní či k přírodě šetrná barviva.

Všechno je to ruční práce od praní a česání až po konečný výrobek.

Věnujeme se starým řemeslům: předení na kolovrátku i vřetánku, tkaní na stavu, stávcích, karetkách, síťování, krosienky, plstění suchou i mokrou cestou, nunoplstění, činění kůží.

Všechny tyto řemesla předvádíme na různých akcích včetně dílniček pro děti i dospělé (plstění) a zároveň Vás tyto řemesla i naučíme během jednodenních kurzů na míru u nás nebo u vás doma.

Činění kůží je prováděno také čistě přírodně, a zcela ručně, včetně česání.

Surová potní vlna a mohér jsou certifikovány jako bio

Naše výrobky můžete zakoupit v obchůdku na FLERu nebo u nás doma po telefonické domluvě.

Ukázky naší práce uvidíte níže.Značka MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® je značka pro zdejší výrobky, která garantuje zejména původ výrobků v Moravském krasu a okolí a jejich jedinečnost vyplývající z vazby na tento region (tradice, místní suroviny, ruční výroba apod.). Značka je udělována od února 2007 řemeslným výrobkům, potravinářským nebo zemědělským produktům, které musí být dostatečně kvalitní a nesmí poškozovat přírodu a životní prostředí. Značku získají jen ti výrobci, jejichž produkty prošly přísným procesem certifikace, kdy jsou hodnoceny nezávislou certifikační komisí.
  
Od ledna 2014 je značka udělována také poskytovatelům ubytovacích služeb, stravovacích služeb a tzv. zážitků se vztahem k regionu a jeho tradicím.


Logo značky znázorňuje kapku vody modré barvy, symbolizuje přírodní živel, který od nepaměti vytváří charakteristický ráz krajiny Moravského krasu. Voda, jejíž je kapka malou součástí, dává lidem život a byla a je neodmyslitelným pomocníkem při lidské práci.Kontakt

Ekofarma Pařilovi Otinoves 238
798 61 Drahany
607625764,
607411794
ekofarmaparilovi@seznam.cz